Ordinace

Chceme, aby se u nás pacienti cítili dobře.

Dbáme na vysokou úroveň technického vybavení. V obou ordinacích máme moderní diagnostické a léčebné přístroje a každý rok investujeme do nových, aby naše praxe držela krok s rychle postupujícím vývojem v moderní medicíně. I díky tomu dostanou naši pacienti ošetření nejvyšší kvality.

Vybavení ordinace

Digitální RTG Výstup RTG
Slouží k pořizování detailních rentgenů jednotlivých zubů přímo u pacienta v ústech. Výhodou je výrazně nižší dávka záření oproti klasickému rentgenu a okamžité zobrazení v počítači.
OPG/CT (velký RTG)
Panoramatický rentgen slouží k zobrazení horní i dolní čelisti najednou. Lékař si vytvoří rychlý přehled o stavu celého chrupu pacienta. Tento rentgen by měl být součástí každého vyšetření alespoň jednou do roka. Funkce CT našeho přístroje Promax 2D umožňuje zhotovit příčný řez horní i dolní čelistí a využívá se při plánování implantace menšího počtu implantátů.
Intraorální kamera
Umožňuje pořízení fotky přímo v dutině ústní, pacient sám může detailně vidět své zuby, zubní kaz, mezizubní prostory apod. Pacient zkrátka může vidět to, co jinak vidět nemůže.
Kostní unit
Speciální zubařský motor, který slouží především v implantologii. S jeho pomocí se vrtá lůžko pro implantát.
Kauter
Kauter je elektrický skalpel sloužící k odstraňování menšího množství dásně. Využívá se hlavně při zhotovování výplní, ošetřování kořenových kanálků (endodoncie) a při broušení zubů na korunky před otiskem. Také lze využít k stavění drobného krvácení.
Laser
Jedná se o terapeutický laser, který se využívá jako podpůrný prostředek při léčbě citlivých krčků, při alveolitidách (zánět po vytržení zubu), bolestech čelistních kloubů apod.
Endodontický motor a apexlokátor
Pexlokátor je přístroj sloužící k přesnému změření délky kořenového kanálku s přesností na desetinu milimetru. Je to nepostradatelný přístroj pokud chceme provádět moderní a kvalitní endodoncii (ošetření kořenového kanálku). Bez něj to není možné.

Endodontický motor se používá při strojovém opracování kořenových kanálků. V listopadu 2011 jsme pořídili nový endodontický motor a celý systém Maillefer Wave One.
Pentamix
Přístroj k automatickému míchání otiskovacích hmot. Oproti ručnímu míchání zaručí ideální poměr a konzistenci otiskovací hmoty, a tak je otisk celkově přesnější a kvalitnější. To je velmi důležité, protože od kvality otisku se odvíjí kvalita protetické práce.